Crown Part Four

The picture is taken from: Pinterest; Credit: unknown.
Resim Pinterestten alınmıştır; Kredisi: bilinmiyor.

Belki gerçekte olmaz, belki hiç olmayacak, ama eminim ki hayallerimde olur.

Sen ordaydın, uzaktan bakıyordun, sınıfın köşesinde oturuyordun. Ben ilk koltukta oturup, profesörün açıklamasını dinliyordum, bilmiyorum ne oldu ama ani bir şekilde arkama baktım, ve sen bana öyle bir bakıyordun ki, gerçekten o anda bana ne olduğunu bilememedim. Bişey hissettim öyle bir duyguydu ki, 12 yıl önce yaşadığım his gibi.

Senin yüzünü bir yerden tanıyormuşum gibi, ama çıkaramıyordum. Sende bir şey varmış gibiydi, sen de sanki beni birisine benzetiyordun ama emin değildin. Günler geçiyordu ve biz sessizce birbirimize bakıyorduk, bişey söylemek istiyormuşuz gibi ama her seferde vazgeçiyorduk.

Ama bir gün başım ağrıyordu, çok ağrıyordu. baş ağrısı haplarım da yoktu, bu yüzden hava almak için dışarıya çıktım. Başımı yukarıya kaldırıp, gözlerimi kapatarak derin bir nefes aldım, sonra gözlerimi açtım, ve bir anda önümde pamuk şeker gördüm. Aniden pamuk şeker sola doğru hareket etti, ve yüzünü ilk defa yakından gördüm.

“On iki yıl önce başın o kadar ağrıyordu ki, o gün baş ağrısı için hapların yoktu, sonra sana pamuk şeker aldım sakinleşirsin diye.” Dedi bana gülümseyerek. O anda hiç farketmeden gözlerim yaşlarla dolmaya başladı, senin yüzün, gülümsemen, bakışın, hepsi aynı, geri döndüğüne hiç inanamadım, hayal gibiydi. Gülümsedim, sonra alçak sesle, “Eğlence parkında?” Dedim, sen de başını hareket ettirdin evet anlamında, “Koş Bassam ile.” Dedin.

Öyle duyunca kalbimden güldüm sensin diye, sonra hiç düşünmeden sarıldım sana, sen de böyle durup şaşırdın bir an, sonra öyle bir sıktın ki, senin kokun o kadar güzeldi ki, o anın bitmesini hiç istemedim. Gelişin hayatımda başıma gelen en güzel şeydi. Sonra ikimiz o pamuk şekeri yedik. Ha bu arada onu yedikten sonra baş ağrım geçti.


Pictures are taken from: Pinterest.
Pictures Credits: @yinedesevdik / unknown.
Resimler Pinterest, Instagramdan alınmıştır.
Resimler Kredi: @yinedesevdik / bilinmeyen.

“Music; the only place we can run to…”

“Look how much do I care”

“I’m in the wrong city.”

“Until where?”

“Don’t you ever look back. If Cinderella went back to take her shoes, she could’ve never become a princess.”

“Be like Galata. Sometimes no one sees you. It’s okay. Even if you’re not seen, stand upright. Same like Galata.”

“Don’t give up. Miracles are on their way.”

“Everything will be beautiful isn’t it..”

“Some coincidences are strong and beautiful enough to make human believe that everything is possible”

“If you have a problem, let us solve it”


For the next section in my website, please visit this link Hope Potion


Leave a Reply